Doğru Tercih
Ana Sayfa | DT Programları | dogrutercih.tv | Hakkımızda | İKÜ
Doğru Tercih

Yeni Açılacak Denizcilik Meslek Liseleri
Yeni Açılacak Denizcilik Meslek Liseleri

Yeni Açılacak Denizcilik Meslek Liseleri

6 Denizcilik Meslek Lisesi açılırken, 4 tanesinin daha açılması için hazırlıklar sürüyor...

Milli Eğitim Bakanlığı, 2008-2009 öğretim yılından itibaren faaliyete geçmek üzere 6 Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi açtı. Bakan Hüseyin Çelik`in onayıyla açılan yeni Denizcilik Liseleri şöyle: Tuzla Piri Reis Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi, Balıkesir Bandırma, Bitlis Tatvan, Çanakkale Biga, Giresun Tirebolu ve İzmir Konak Nevvar Salih İşgören Denizcilik Anadolu meslek liseleri.

Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürü Hüseyin Acır, 4 tane daha Denizcilik Meslek Lisesi açılması için çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Liselerin gemi inşa sanayine ara eleman yetiştirmek üzere eğitim vereceğini vurgulayan Genel Müdür Acır, verilecek eğitimlerde `iş güvenliğinin` önemli bir yer tutacağını kaydetti.

Denizcilik Anadolu meslek liselerine Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı (OKS) ile öğrenci alınıyor. Sınavda başarılı olan öğrencilerin mülakat ve beden yeterliliği sınavından geçmeleri, sağlık durumlarının da denizcilik eğitimine elverişli olduğunu belgelendirmeleri gerekiyor.


2008-08-25' da eklendi.
14436 kez okundu
0 kez tavsiye edildi
Yazdır
Favorilere Ekle
Tavsiye Et

Facebook' a Ekle
Technorati' ye Ekle
Digg' e Ekle
Google' a Ekle
Delicious' a Ekle
Yahoo' ya Ekle
SU' na Ekle

Etiketler :
2008 ÖSS Dönemi
Genel

  Yorumlar:
Benzer Haberler

Doğrutercih © 2013. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Bu sitedeki çalışmaların tümü İstanbul Kültür Üniversitesi'nin bilimsel desteği ile gerçekleştirilmektedir.   Bize Ulaşın