Doğru Tercih
Ana Sayfa | DT Programları | dogrutercih.tv | Hakkımızda | İKÜ
Doğru Tercih

Yan Dal Uzmanlık Sınavı Başvuruları
Yan Dal Uzmanlık Sınavı Başvuruları

Yan Dal Uzmanlık Sınavı Başvuruları

Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı`na (YDUS) başvurular 11-14 Kasım arasında yapılacak...

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinden (ÖSYM) yapılan açıklamaya göre, Sağlık Bakanlığı eğitim ve araştırma hastanelerinde, üniversitelerin tıp fakültelerinde ve Gülhane Askeri Tıp Akademisinde daha ileri seviyede ``Yan Dal Uzmanlık Eğitimi`` görmek isteyen adayların seçme işlemleri ÖSYM tarafından yapılacak.

YDUS`a başvurular 11-14 Kasım arasında alınacak. Adaylar sınav kılavuzuna ÖSYM`nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecekler.

Sınava başvurabilmek için adayların sınavına başvuracağı yan dalın bağlı olduğu ana dalda uzman unvanı almış olmaları gerekiyor. YDUS`a Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı`ndan (KPDS) ve Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı`ndan 100 üzerinden en az 50 puan alanlar katılabilecek. Yabancı dil belgeleri için, bu belgenin verilmesine esas olan ilgili mevzuatında belirtilen geçerlilik süreleri uygulanacak.

2008-11-06' da eklendi.
6632 kez okundu
0 kez tavsiye edildi
Yazdır
Favorilere Ekle
Tavsiye Et

Facebook' a Ekle
Technorati' ye Ekle
Digg' e Ekle
Google' a Ekle
Delicious' a Ekle
Yahoo' ya Ekle
SU' na Ekle

Etiketler :
2009 ÖSS Dönemi
Genel
ydus

  Yorumlar:
Benzer Haberler

Doğrutercih © 2013. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Bu sitedeki çalışmaların tümü İstanbul Kültür Üniversitesi'nin bilimsel desteği ile gerçekleştirilmektedir.   Bize Ulaşın