Doğru Tercih
Ana Sayfa | DT Programları | dogrutercih.tv | Hakkımızda | İKÜ
Doğru Tercih

TOBB Üniversitesi`nden Yeni Karar
TOBB Üniversitesi`nden Yeni Karar

TOBB Üniversitesi`nden Yeni Karar

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, eğitim bilimleri enstitüsü bünyesinde fen lisesi statüsünde özel ilköğretim ve liseler açacak...

Meclis Milli Eğitim Komisyonu`nda TOBB üniversitesinin ilköğretim ve lise kurması ile iki yeni vakıf üniversitesi kurulmasını öngören kanun tasarısı kabul edildi. Buna göre TOBB Ekonomi Üniversitesi Ankara`da ve kalkınmada öncelikli illerde eğitim bilimleri enstitüleri kuracak.

Bu enstitülerin yerleşkelerinde, laboratuvar ilk ve ortaöğretim kurumları açılacak. Açılacak okullar, fen lisesi statüsünde eğitim verecek. Ayrıca bu okullarda üniversitenin öğretim elemanları da ders verebilecek.

Okulların 10. sınıfından 11. sınıfına geçişte, üniversitenin belirleyeceği uluslararası sınavda başarılı olma şartı aranacak. Bu liseden mezun olabilmek için uluslararası bakalorya diplomasi alınması da zorunlu tutulacak.

Okullara alınacak öğrencilerin en az yüzde 70`i burslu olacak. TOBB Üniversitesi`nin bünyesindeki tüm personelin ücretlerinden kesilecek gelir vergisi tutarı 25 yıl süreyle özel bir hesapta toplanarak kurulacak ilköğretim ve liselere harcanacak.

2008-11-14' da eklendi.
6020 kez okundu
0 kez tavsiye edildi
Yazdır
Favorilere Ekle
Tavsiye Et

Facebook' a Ekle
Technorati' ye Ekle
Digg' e Ekle
Google' a Ekle
Delicious' a Ekle
Yahoo' ya Ekle
SU' na Ekle

Etiketler :
2009 ÖSS Dönemi
Üniversiteler

  Yorumlar:
Benzer Haberler

Doğrutercih © 2013. Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Bu sitedeki çalışmaların tümü İstanbul Kültür Üniversitesi'nin bilimsel desteği ile gerçekleştirilmektedir.   Bize Ulaşın